Aktuality


Foto © Sara Arnald

Další aktuality, zprávy, recenze, fotografie atd. naleznete na  

ANALFABETKA, KTERÁ UMĚLA POČÍTAT se podle oficiálního žebříčku Svazu českých knihkupců a nakladatelů stala nejprodávanější českou knihou roku 2014. STOLETÝ STAŘÍK, vydaný už v roce 2012, skončil pátý.

ANALFABETKA, KTERÁ UMĚLA POČÍTAT už čtyři měsíce kraluje žebříčkům knih nejen tištěných, ale i elektronických!

Druhá kniha Jonase Jonassona Analfabetka, která uměla počítat se hned první týden po svém vydání vyhoupla na první příčku nejprodávanějších knih v žebříčku Svazu českých knihkupců a nakladatelů. Už v prvních dnech po vydání byla v čele nejprodávanějších knih na Kosmas.cz, Bux.cz a Knihcentrum.cz. Zároveň se v první desítce stále drží i Jonassonova prvotina Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel, kterou podpořil stejnojmenný film, který se právě dostal do českých kin.

Kniha Jonase Jonassona se stala i v Čechách fenoménem: za dvaadvacet měsíců od vydání se jí prodalo 65 tisíc výtisků a téměř po celou dobu se drží v žebříčku nejprodávanějších knih. V květnu se umístila na třetím místě. Nakladatelství Panteon totiž připravilo u příležitosti stejnojmenného švédského filmu, který se začal promítat v českých kinech, paperbackové vydání.

Vychází e-kniha „Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel“. Ke stažení je u všech významných distributorů e-knih v Česku i na Slovensku

„Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel“ získává důležité prvenství na českém audioknižním trhu (tisková zpráva).

Termín českého vydání knihy Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel bude 20. 9. 2012. Současně s tištěnou knihou vychází audiokniha, což je západoevropský trend, a na českém knižním trhu to bude vůbec poprvé. Knihu čte Martin Stránský. Ke stažení do chytrých telefonů a tabletů bude na Audioteka.cz.

iphone-starik2-1346845306

Evropský bestseller „Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel“ vyjde v češtině. (tisková zpráva)